2021’de 2021 Soru
Her bölüm sonunda 3 deneme ile kendini deneme imkânı
Tamamı ayrıntılı, çözümlü sorulardan oluşmaktadır.
Son güncel değişikliklere göre hazırlanmıştır.
Anayasa Hukuku 471 Soru
İdare Hukuku 479 Soru
İdari Teşkilat 425 Soru
Mahalli İdareler 305 Soru
Türkiye’de Demokratikleşme ve İnsan Hakları 341 Soru olmak üzere toplamda 2021 Soru.

Prestiji ve sorumlulukları oldukça fazla olan Kaymakamlık mesleğine girmek istiyorsunuz. Bu mesleklere girebilmek için de güvenilir, faydalı ve sizlere zaman kaybettirmeyecek kaynakları bulabilmek noktasında haklı kaygılar taşıyorsunuz. Nitekim 12 yıllık temel eğitiminiz, 4 ya da 5 yıllık üniversite eğitiminiz ile birlikte ortalama 16 yıllık uzun bir eğitim-öğretim hayatı geçiriyorsunuz. Bu eğitim sürecinizin sonunda ise hayallerinizdeki mesleğe girebilmek için, kısıtlı zaman içerisinde verimli bir çalışma ile hazırlanmanız kaydıyla başarılı olabileceğiniz 100 sorudan müteşekkil Kaymakamlık Sınavında başarılı olmak zorunluluğu ile karşılaşıyorsunuz. İlken Yayınları olarak tam da bu zorlu süreçte kaygılarınızı giderme ve tecrübelerimizi aktarma noktasında hemen yanı başınızda yer alıyoruz. Sınavda sorumlu olduğunuz 100 sorunun 60 sorusu Hukuk derslerinden oluşmaktadır. Elinizde tutmuş olduğunuz bu eserde sorumlu olduğunuz 60 sorunun tamamını doğru yanıtlayabilmeniz için 2021 özel soruya yer verilmiştir.
İlken Yayınları, Hâkimlik Akademisi ve Kaymakamlık Akademisi’nin yıllara revan olmuş bilgi, birikim ve tecrübesi üzerine kurulmuş bir yayınevidir. Uzun yıllardır Türkiye genelinde yüzlerce Hâkim/Savcı ve Kaymakam’ın mesleğe kazandırılmasında emeğimizin olmasının verdiği haklı gururla şimdi de Kaymakamlık Akademisi Çözümlü Hukuk Soru Bankası ile sizlerin en büyük destekçisi olarak yolumuza devam etmek istiyoruz.
İlk baskısını büyük bir heyecanla size sunmak için çaba verdiğimiz bu kitap, Kaymakam meslek adaylarının yürüyeceği yolda pusula olma vazifesini üstlenmiştir.
Hazırlanan bu kitap, meslek adaylarını mevzuat okuma bilincine ulaştıracak, dikkat etmesi gereken noktaları iyice özümseyecek, çalışılan konuların ardından bol soru çözmenin önemini kavrayacak ve en yüksek neti yakalamanızı sağlayacaktır.
Elinizdeki kaynak;
Anayasa Hukuku, İdare Hukuku, Türkiye’nin İdari Yapısı, Türkiye’de Mahalli İdareler ve Türkiye’de Demokratikleşme ve İnsan Hakları olarak bölümlere ayrılıp, sınav müfredatının en önemli kısımlarına sizi hazırlayacaktır.
Son 10 yıldır yapılan Kaymakamlık sınavları ve konu bazlı ağırlıklar göz önünde bulundurularak hazırlanmış olan soru bankamız tamamıyla çözümlü olarak hazırlanarak bir nevi konu çalışır gibi soru çözeceğiniz formatta hazırlanmıştır. Böylece vakit kaybı olmaksızın, yeterli bilgiye en pratik yollardan ulaşmanız hedeflenmiştir.
Vazgeçince kaybedermiş insan. Güneşi görmek için yolda terlemek gerekir bazen. Yürüdüğünüz bu yol çok kıymetli ve en kutsal mesleklerden birine çıkıyor. Sizler önünüze çıkan taşları kaldırmakla yükümlüsünüz, yolu değiştirmek veya yoldan vazgeçmekle değil.
Yürüdüğünüz bu kıymetli yolda başarılarınıza şahit olabilmek dileğiyle.

Hemen Satın Almak İçin:
https://ilkuzem.com/urun/kaymakamlik-akademisi-cozumlu-hukuk-soru-bankasi-2021/