Hakimlik Akademisi

Ülkemizin kıymetli hukukçuları, iktisatçıları, işletmecileri, maliyecileri…

Kısacası bir ideal uğruna yıllarını eğitim ve sınav maratonuna adamış değerli Hakim Aday Adayları…

12 yıllık lise eğitimi, 4 yıllık lisans eğitimi ve çoğunuzun yüksek lisans vs. eğitimlerinden sonra sizler için son aşama olan Adli/İdari Yargı Hakimlik Sınavları ile karşı karşıyasınız.

Yıllar yılı almış olduğunuz eğitimlerin ve bilgilerin son tahlilde sağlıklı bir şekilde sınava hazır hale getirilmesi ve eksiklerinizin tamamlanması gerekmektedir.

Hakimlik Akademisi de tam olarak bu noktada devreye girmektedir.

Hakimlik Akademisi, siz değerli Hakim Aday Adaylarına, mülakatlara kalmak için gerekli bilgi ve donanımı yüklemek için programlar oluşturmuştur. Hakimlik Akademisi, girilecek mülakatlar için de ön hazırlıklar yaparak her aşamayı ince eleyip sık dokuyarak sizlerle birlikte hareket etmeyi kurumsal vizyon edinmiştir.

Öncelikle ve samimiyetle önemli bir mevzuyu belirtmekte fayda görüyoruz.

Sizleri dinleyerek, önerilerinizi ve eleştirilerinizi dikkate alarak yola çıkan bir eğitim kurumunun bu vizyon ile oluşturacağı eğitim modelinin bütün aday adayları için çok önemli olacağının, sınava hazırlık sürecinde bir hayli katkı sağlayacağının bilincindeyiz.

Hakimlik Akademisi kurulmadan önce Türkiye genelinde yapmış olduğu anketler ve kamuoyu araştırmalarıyla adayların sınava hazırlık süreçlerinde beklentilerinin ne olduğunu tespit etmiştir. Aynı zamanda Hakimlik sınavlarına hazırlanan adayların başucu kitabı olarak kullandıkları kitapların yazarları olan kıymetli hocalarımızın tecrübelerinden istifade ederek, adayların beklentisi olan eğitim modeli ve programımızı oluşturmuş olduk.

Peki yapılmış olan bu çalışmaların sonunda Hakimlik Akademisi adaylara nasıl bir program sunacak?

Fazla da merakta bırakmadan gelin biraz da bundan bahsedelim

Hakimlik Sınavlarına hazırlanan aday kendisini özel hissetmek ister, bu sebeple Hakimlik Akademisi olarak “Tek İşimiz Hakimlik” sloganı ile yola çıktık. Gerek eğitim modeli ile, gerek eğitmen kadrosuyla tamamıyla sadece öğrencilerimizin hakimlik sınavlarındaki gelişimiyle ilgileniyoruz.

Sınava hazırlanan aday iyi bir hoca kadrosundan eğitim almak ister,  bu sebeple Hakimlik Sınavlarının yapıldığı tarih boyunca gerek çıkarmış oldukları kaynak kitaplar ile gerekse de vermiş oldukları eğitimlerle öğrencilere bir vizyon oluşturan çok kıymetli hocalarımızı, duayen hocamız Prof.Dr.Ahmet Nohutçu hocamızın yönetiminde bu marka kadroyu bir araya getirdik. Eğitim kadromuzun tamamı yazar kadrosundan oluşmaktadır. Böylelikle Türkiye’nin en tecrübeli kadrosundan eğitim alma fırsatı sunulmaktadır.

Aday, piyasada birçok kaynak var hangisinden çalışacağım? Sorularından kaynaklı bir kaygı yaşamaktadır. Bu sebeple Hakimlik Akademisi, eğitim verecek hocaların Savaş Yayınları’ndan çıkarmış oldukları kaynak kitapları öğrencilerin istifadesine sunacaktır.

Bu sayede 30 Adet Kitaptan oluşan yayın desteği ile bu kaygı da giderilmeye çalışılmaktadır.

Türkiye’nin herhangi bir noktasındaki Hakimlik Akademisi şubesi ile Genel Merkez eğitimleri aynı verimlilikte olabilecek mi? Gibi bir soru da geldi değil mi aklınıza

Bunun için de “Merkezimiz Şubelerimiz” sloganı ile hareket ederek şube mantığıyla değil “Şubelerimizin her biri birer genel merkezimizdir” diyerek programlarımızı oluşturduk.

Hakim Aday Adaylarına sadece sınava yönelik eğitimleri vermeyi yeterli bulmuyoruz. Bu eğitimleri uygulanması gereken seminer programları ile desteklemek gerektiği hususunun, Hakim olma yolunda önemli olduğunu düşünüyoruz.

Bu çerçevede Hakimlik Akademisi sınav tarihine kadar 3 kez seminer programı düzenleyecektir.

Bu seminerlerin ilki, bizzat Hakimlik Akademisi Kurucusu Erhan KAYA tarafından verilecek “Kamuda Kariyer Perspektifinde Hakimlik Sınavları”  seminerinde, Kamu ve Hakimlik Sınavları ile ilgili akıllardaki bütün soru işaretleri giderilecektir.

İkinci seminerde ise uzman hocalarımız eşliğinde “Mülakat Teknikleri Eğitimi” verilerek, mülakatlar ile ilgili bütün bilgi ve donanım Akademi öğrencilerine sunulacaktır.

Üçüncü ve son programda ise “Kazanan Mezun Söyleşileri” yapılacaktır. Bu söyleşi ile de Akademi öğrencilerimize kısa bir zaman önce bu süreçten geçmiş eski mezunlarımızın hazırlık süreçlerini ve şu an ki pozisyonlarını anlattırarak ufuk açmak istiyoruz.

Peki…

Hakimlik Akademisi öğrencileri farklı şehirlerde de olsa neden irtibat halinde olarak birbirlerine destek olmasın

Hakimlik Akademisi, şubelerarası iletişim, dayanışma ve bilgi alışverişini sağlayabilmek için şubelerarası “Soru Çözüm Havuzu (SÇH)” adında bir platform kurmuştur. Bu platform ile öğrenciler birbirlerine soru sorabilecek, anlamadıkları konularla ilgili hem hocalarımızla hem de diğer arkadaşlarıyla iletişimde olabileceklerdir.

Öğrenciler iyi bir sınava hazırlık dönemi geçirdikten sonra sınava kısa bir zaman kala, son defa yapılacak soru çözümlerinin sınavlarda başarılı olmada önemli olduğunu vurguluyorlar. Bu sebeple sınava kısa bir zaman kala “Soru Çözüm Kampı (SÇK)” organize edilerek nokta atışı sorular ile Hakimlik Akademisi öğrencilerinin son kalan eksikleri tamamlanacaktır.

Son olarak Hakimlik Akademisi geçmiş ve cari dönem öğrencilerinin sınav sonuçlarını, mülakat durumlarını takip edebilmek, onlara bu süreçte destek olabilmek amacıyla “Atama Takip Masası (ATM)” projesini devreye sokarak Hakimlik Akademilerimizin herhangi bir şubesinde herhangi bir dönem bulunmuşsanız, Akademimiz sizi Hakim yapmadan bırakmayacaktır

detaylı bilgi için
arayalım

Kişisel bilgileriniz kesinlikle 3.Şahıslar ile paylaşılmaz. Hakimlik Akademisi bu konuda azami önem göstermektedir.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz:

Kadıköy Hakimlik Akademisi
  • İstanbul Bilgi Üniversitesi Herti Plaza B blok Güven Sok. No:1/2 Kozyatağı/İstanbul

  • 0216 443 63 63-0553 063 60 63

Santral İstanbul Hakimlik Akademisi
Eskişehir Hakimlik Akademisi
Konya Hakimlik Akademisi
Kayseri Hakimlik Akademisi
Elazığ Hakimlik Akademisi